PARTNERIAI
Keliautojo atmintinė

IŠVYKIMAS: . Į kelionę iš Vilniaus ir Kauno išvykstama naktį arba labia anksti ryte, tarp 00:00 ir 6:00 val., Informaciją apie tikslų išvykimo į kelionę laiką ir vietą, kelionių organizatoriaus atstovo kontaktinę informaciją (telefono numerį ir elektroninio pašto adresą), kurie turistui padėtų susisiekti su kelionių organizatoriumi nenumatytais atvejais, gausite 2 – 3 dienos prieš kelionę el.paštu arba galite sužinoti agentūros ofise, kur užsisakėte kelionę. Į išvykimo vietą prašome atvykti ne vėliau, kaip 10 min. iki išvykimo ir nevėluoti. Jeigu turistas neatvyksta nustatytu laiku, už pasekmes atsako pats.

AUTOBUSAS: Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra WC, karšto vandens aparatas, garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai DRAUDŽIAMA vaikščioti ar stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai DRAUDŽIAMA rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris asmeniui neviršytų 25 kg. Daiktus pakuokite taip, kad būtų patogu kelionės metu, kadangi beveik viską turėsite laikyti autobuso bagažinėje, o su savimi pasiimsite tik pačius būtiniausius reikmenis. Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

KELIONĖS EIGA: Keliaujant autobusu kas 2,5 – 3,5 val. numatyti ~ 20 min. trukmės sustojimai.  Po pietų, stojama 45 min – 1 val. poilsio pertraukai. Kelionių autobusu metu, į viešbučius nakvynei atvykstama tarp 20:00 – 24:00 val. Rytais, iš viešbučių išvykstama tarp 7:00 – 9:00 (po pusryčių), jei pusryčiai programoje nenumatyti, galimas ankstesnis išvykimas.

APGYVENDINIMAS: Pasaulyje nėra vieningos apgyvendinimo įstaigų klasifikavimo sistemos ar standarto, todėl, priklausomai, nuo šalies, atsiranda skirtingi vienodų kategorijų viešbučių standartai. Kataloge aprašytų kelionių metu turistai apgyvendinami 3*, 2* arba “turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai).

“Turistinė klasė“ – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai arba pensionai, kurių patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti kambaryje arba bendri dviems kambariams. Kai kuriuose gali būti balkonas, televizorius, telefonas. Jei turistas vyksta vienas ir neperka vienviečio kambario esant galimybei apgyvendinamas su kitais grupės turistais 2-viečiame arba 3-viečiame kambaryje. Turistinės klasės viešbučiuose pusryčiai gali būti kontinentiniai arba švediškas stalas. Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio, gali būti pateikiamas pusryčių paketas. Maistą iš pusryčių sales išsinešti DRAUDŽIAMA! Pastaba: standartiniame dviviečiame kambaryje, priklausomai nuo viešbučio išplanavimo, gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiajam ar ketvirtajam asmeniui, dviviečiame kambaryje pastatoma papildoma lova, sofa arba sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

KELIONĖS DOKUMENTAI: 
* Pasas/ asmens tapatybės kortelė, galiojanti kelionės metu. Vykstant į šalis, nepriklausančias Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei, būtinas pasas, kuris galiotų ne trumpiau kaip 6 mėn., skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.   Rekomenduojama į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją.

Nepilnamečiams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško tėvų sutikimo nereikia, jeigu vaikas vyksta į Šengeno erdvei priklausančią valstybę.

* Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse.

* Trumpam vykstant į Europos Sąjungos šalis bei Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną galioja Europos sveikatos draudimo kortelė, tačiau ji nepadengia pargabenimo į Lietuvą išlaidų.

* Rekomenduojama apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių gali neįvykti kelionė - paties asmens ar artimų šeimos narių liga ar mirtis, prieš pat kelionę prarastas turtas.

* Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose ar draudimo kompanijose, prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis bei įteiktų atmintinę apdraustajam ir nurodytų kontaktinį telefono numerį, kuriuo reikėtų kreiptis nelaimės atveju, užregistruoti draudiminį įvykį.

KELIONĖS METU REKOMENDUOJAME TURĖTI:

* Pledas, nedidelė pagalvėlė;
* Patogi avalynė, nes ekskursinės kelionės dalies metu reikės nemažai vaikščioti. Kelionei autobusu rekomenduojame turėti šlepetes; 
* Patogūs drabužiai: lengvi, medvilniniai, galvos apdangalas, turėti ir šiltesnių drabužių;
* Higienos priemonės: dantų pasta ir šepetėlis, muilas, šampūnas, drėgnos servetėlės, kt.;
* Kuprinėlė išvykoms ir ekskursijoms;
* Medikamentai, kuriuos vartojate nuo savo ligų, nes kelionės metu jos gali paūmėti. Patartina įsidėti vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų, pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo, apsauginį kremą nuo saulės;
* Siūlai ir adata, žirklutės;
* Plaukų džiovintuvas, jei jis kelionės metu jums yra būtinas;
* Puodelis ir šaukštelis, cukrus, arbata, kava, popierinės servetėlės. Autobuse yra karšto vandens aparatas;
* Maistas kelionei (fasuoti sriubos ruošiniai, džiovinti vaisiai , rūkyti, vytinti ir vakuuminiu būdu įpakuoti mėsos bei sūrio gaminiai, konservai, duona); 
* Mineralinis vanduo ir vaisvandeniai kelionės pradžiai.

PINIGAI: 
* Turėti kiekvienos šalies smulkių pinigų (gėrimams, tualetui ir kt.) 
Mokami objektai (bilietų kaina gali kisti).
Asmeninėms išlaidoms pinigų pasiimkite pagal savo poreikius .
Daugelyje lankomų šalių galima išsiimti pinigus bankomatuose ir atsiskaityti tarptautinėmis kreditinėmis kortelėmis (Visa, Master Card, Euro Card, American Express).

KITA INFORMACIJA:
Rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktikos priemonių, kurios kelionės metu padėtų išvengti virškinamojo trakto negalavimų, susijusių su pasikeitusiu maistu ar mitybos įpročiais.Vykstant į Europos šalis skiepai nėra privalomi. Skiepais pasirūpinti ir už juos sumokėti turi pats turistas. Išsamesnės informacijos teiraukitės paskambinę į Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir AIDS centrą tel. 85 2159273 arba interneto svetainėje www.ulac.lt

Saugokite asmeninius daiktus ir dokumentus. Rekomenduojame nelaikyti visos pinigų sumos vienoje vietoje. 
Patartina nesivežti trapių ir dūžtančių daiktų.

Data, kliento vardas, pavardė ir parašas: _________________________________________________